KONST / Litografier / Litografi 13767049
nr 1376 7049
Robert Graham
(1938-2008), USA
Litografi, "Standing Nudes". Signerad, numrerad 70/100, daterad 1971. Oramat löst blad, bladets mått: 67x140 cm
Robert Graham, mexikansk-amerikansk konstnär född i Mexico City 1938, död 2008.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 1 februari 2021
kl 19:34:13
1.000 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
Robert Graham
Läs mer om Robert Graham